Два українські фільми отримали нагороди на «Берлінале»

Головну нагороду здобув документальний фільм «На Адаманті» французького режисера Ніколя Філібера.

Українські фільми «Це побачення» та «Прокидаючись у тиші» отримали нагороди на Берлінському кінофестивалі.

Джерело: Держкіно України у Facebook

Так, українсько-німецький документальний фільм Міли Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі «Прокидаючись у тиші» отримав спеціальну нагороду за найкращий короткометражний фільм у програмі Generation Kplus на Берліналському кінофестивалі, а також 2500 євро від німецької благодійної організації для дітей Deutsches Kinderhilfswerk. У картині йдеться про війну очима українок та дітей, котрі через російську війну в Україні вимушено знайшли прихисток у Німеччині.

Читайте також: Український фільм номінували на «Оскар»

Фільм Надії Парфан «Це побачення» отримав спеціальну відзнаку Міжнародного жюрі. Картина про життя у місті під час повномасштабного вторгнення була продемонстрована у межах програми Berlinale Shorts 2023. 

Зазначимо, головну нагороду 73-го Берлінського кінофестивалю здобув документальний фільм «На Адаманті» французького режисера Ніколя Філібера. Стрічка розповідає про паризький центр догляду за людьми з психічними розладами.

Нагадаємо, 16 лютого у Берліні стартував 73-й Берлінський міжнародний кінофестиваль. Він тривав до 26 лютого. У різних конкурсних програмах представили рекордну кількість українських фільмів  шість, а також два фільми про війну в Україні. Цьогоріч на знак підтримки України Берлінале змінив колір офіційного фестивального значка  ведмедя  із золотого на синьо-жовтий.

Для довідки

Берлінський міжнародний кінофестиваль (Берлінале) – міжнародний кінофестиваль категорії А, який вважається одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу у сфері кіно. Проходить щорічно в лютому в Берліні, починаючи з 1951 року.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *