Тонни трансформаторної оливи витекли з підприємства на Львівщині і забруднюють Дністер

На території Стрийського району ліквідовують забруднення нафтопродуктами річки Дністер внаслідок витоку трансформаторної оливи.

Про це інформує департамент екології та природних ресурсів Львівської ОВА, пише Dailylviv.com.

Як повідомляють в департаменті, Ходорівська міська рада встановила 5 загат з очерету у внутрішньогосподарському меліоративному каналі та старому річищі річки Дністер, щоб затримати нафто-масляну речовину та запобігти її потраплянню в р. Дністер;

Другий спеціальний центр швидкого реагування ДСНС України у трьох місцях встановив захисні бони. Відкачано понад 60 тонн нафто-масляної речовини.

Державна установа” Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” зробив санітарно-гігієнічний контроль якості питної води з приватних криниць у с. Журавно. Перевищень забруднювальних речовин не виявлено, санітарні показники в нормі.

Проведено також роботи з очищення річки Дністер, забрудненої нафтопродуктами. 

У департаменті наголошують, що ВП «Західна енергетична система» ПАТ «Національна енергетична компанія «Укренерго» не провели жодних заходів із ліквідації витоку маслянистої речовини (оливи), з території якого є потрапляння в меліоративний канал та річку Дністер.

Крім цього, станом на сьогодні, у зв’язку із погодними умовами та підняттям рівня води, частина нафтопродуктів, яка осіла  на чагарниках, потрапила у меліоративний канал, води якого потрапляють у річку Дністер.

Як повідомляє Львівський регіональний центр з гідрометеорології, станом на 27 лютого поверхня річки Дністер в межах гідропоста Журавно очищена.

Враховуючи ситуацію, яка склалася, спостереження за станом річки Дністер продовжується, заходи з ліквідації тривають.

Нагадуємо, що 24 грудня 2022 року виявлено забруднення нафтопродуктами річки Дністер на території Львівської області, внаслідок витоку трансформаторної оливи на території села Бородчиці Стрийського району.

Перевищення норм у 200 разів: Львівщина скинула нафтопродукти в ріку Дністер

У Львові отруїли озера: рятують птахів і намагаються визначити речовину-вбивцю

На Львівщині все ще встановлюють причину появи плям нафтопродуктів на ріці Дністер

На Львівщині ліквідували врізку до труби магістральної лінії нафтопродуктопроводу

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *