Крюківський вагонобудівний завод виготовив і поставив «Укрзалізниці» останні 15 зі 100 пасажирських вагонів

Це останні 15 пасажирських вагонів зі 100, які були замовлені у 2021 році за кошти державного бюджету.

1 березня «Укрзалізниця» отримала останні 15 вагонів за контрактом з Крюківським вагонобудівним заводом. Про це повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури.

«Українська залізниця – одна з надійних опор обороноздатності та економічної стійкості держави. Завдяки системній та злагодженій роботі команди нам вдалося суттєво оновити вагонний парк Укрзалізниці, підтримати промисловість і забезпечити роботою десятки тисяч залізничників. Попри триваючі бойові дії компанія продовжує успішно виконувати свою гуманітарну функцію», – прокоментував Олександр Кубраков.     Він також нагадав, що значна частина цих 100 вагонів використовувалася для евакуації населення з лінії фронту та для перевезення дипломатичних делегацій країн-союзників. Окрім цього, вагони виготовлені з урахуванням принципів інклюзивності та безбар'єрності.  

Читайте також: «Укрзалізниця» змінює правила продажу квитків на міжнародні рейси

У кожному з переданих 15 вагонів передбачено інклюзивну вбиральню та одне безбар'єрне купе, де є спеціальні спальні дивани зі зміною кута нахилу і фіксацією тіла, місце для інвалідного візка та ремені для його закріплення, пульт з регулюванням освітлення, кнопкою виклику провідника, пристроєм гучномовного зв’язку з провідником. В усіх інклюзивних вагонах встановлені рельєфні таблички зі шрифтом Брайля, нанесено контрастне маркування для людей з вадами зору, а вхідна група обладнана подовженими поручнями та складними пандусами.

  Інші нові пасажирські вагони, отримані в рамках замовлення, обладнано кондиціонером, кулером з питною водою, сигналізацією на кожному купе, індикатором зайнятості вбиралень та кнопкою виклику провідника. Вагони мають збільшений обсяг багажного відділення та обладнані системами відеоспостереження в загальних зонах, вакуумними туалетами, сповивальними столиками, а також розетками та USB-портами біля кожного місця.     Отримані 15 вагонів використовуватимуться в складі поїздів з Києва на Кишинів, Хелм, Перемишль, Харків, Запоріжжя, Кривий Ріг, Херсон, Одесу, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, а також в складі потягів за маршрутами Одеса – Львів, Дніпро – Трускавець, Харків – Трускавець, Харків – Одеса, Харків – Івано-Франківськ, Харків – Хелм та Запоріжжя – Перемишль.   Усі 100 вагонів були виготовлені Крюківським вагонобудівним заводом. Цьогоріч в держбюджеті також передбачено кошти на оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень.   Нагадаємо, «Укрзалізниця» запустила програму «Залізна українізація», у найближчі роки планують позбутися російських і радянських назв та перейти до європейських стандартів. Більше про це читайте тут.

Ігор Ющенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *