У Соборі святого Юра у Львові освятять копію Єрусалимської чудотворної ікони

Літургія розпочнеться об 11.00.

Сьогодні, 5 березня, у першу неділю Великого посту – Неділю Православ’я – Архикатедральний Собор святого Юра запрошує вірних на особливе моління, присвячене ушануванню Єрусалимської ікони Пресвятої Богородиці.

Джерело: Духовна велич Львова

Об 11.00 Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор звершить Архиєрейську Божественну Літургію, а відтак освятить копію чудотворної Єрусалимської ікони, яка перебуватиме в цьому храмі для почитання і молитви вірних. 

За переказами, Єрусалимська ікона Богородиці була написана у п’ятнадцятий рік після Вознесіння Господнього (48 р. н.е.), в Гефсиманії. Її автором вважають апостола Луку. Деякі свідчення зазначають, що саме вона є тією чудотворною іконою Матері Божої, від якої зійшов голос до преподобної Марії Єгипетської і навернув її від гріховного шляху, коли та молилась у храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі. 

Пізніше ікона перебувала в Константинополі, Влахерні, врешті – у Корсуні (Херсонес). Відтак вона потрапила до Великого Новгорода, згодом – до Москви, звідки під час наступу Наполеона в 1812 році зникла і була замінена вірним списком. А оригінал ікони якимось дивовижним чином згодом знову опинився в Єрусалимі – в храмі Гробниці Пресвятої Богородиці. Святий образ і донині зберігається там.

З іконографічної точки зору, Єрусалимська ікона Божої Матері являє собою тип портретного зображення Богоматері з Немовлям. Серед численних благодатей, які випрошують у молитві перед нею, є, зокрема, прохання захисту перед навалою ворогів. Тож і львів’яни зможуть вшанувати копію чудотворної ікони і молитися перед нею про заступництво Богородиці в часі війни і про славну перемогу, в якій вона буде нашою заступницею.

___________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *