Львівські студенти та науковці розробили дрони для ЗСУ

Бійці вже застосовують розробки при виконанні бойових завдань.

Студенти, науковці та працівники «Львівської політехніки» спільно із військовослужбовцями розробили розвідувальні безпілотники, роботизовані установки для перевезення боєприпасів, роботи-камікадзе та роботизовані платформи для розмінування територій. Про це повідомили у пресслужбі університету.

Розробники створили самохідні платформи для cупроводу бойових груп, мінування, розвідки, постановки димових завіс, транспортування. Їх вже випробовують та експлуатують на передовій. Окрім того, серед винаходів – назепні безпілотники у вигляді мінімашини дистанційного керування. На полі бою пристрій виконує низку важливих завдань: мінування та розмінування території, доставка боєприпасів, а також розвідка. Також науковці винайшли безпілотник літакового типу, виготовлений у вигляді крила. Серед його переваг: більша дальність польоту, більша швидкість та вантажопідйомність.

Як зазначив доктор економічних наук і керівник стартап-школи Назарій Подольчак у коментарі Tvoemisto.tv, розробкою займалися науковці, працівники, студенти вишу та військовослужбовці. Загальна вартість цих проєктів становить 2,5 мільйона гривень, з яких 1,5 млн – кошти обласного бюджету. Проте ціна дронів є значно нижчою, ніж у аналогів, а тактико-технічні характеристики – кращими.

«Безпілотники та роботизовані платформи вже використовують бійці при веденні бойових дій. Наша розробка відрізняється від звичних безпілотників тим, що мають кращі характеристики, тактико-технічні зокрема та нижчу ціну», – зазначив він.

За словами Назарія Подольчака, ці розробки потрібно ще допрацьовувати, тому наразі продовжують збір і залучення коштів.

Нагадаємо, що в  університеті «Львівська Політехніка» студенти разом із професорами винайшли гідрогелеві пов’язки. Їх застосовують для пришвидшення загоєння ран при опіках та першій медичній допомозі.

Ірина Давосир

____________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *