Суд не задовольнив апеляцію по авторському праву архітектора «Квітів України»

Розгляд апеляції неодноразово переносили. Останній раз не відбулося засідання через те, що одна із суддів була у відпустці.

6 березня у Київському апеляційному суді відбулося перенесене засідання розгляду справи щодо порушення забудовником авторських прав архітектора «Квітів України» Миколи Левчука. За результатом засідання суд не задовольнив апеляцію, повідомили в  спільноті «Зберегти Квіти України».

«Враження від засідання дивні. Відмова у приєднанні Левчука [архітектор будівлі – ред.], п'ятеро поліцейських, жодного запитання стороні забудовника, проте справжній допит стороні архітектора у напрочуд зневажливій формі», – пояснюють у спільноті.

Активісти заявили, що чекають на обґрунтування рішення суду, але вони «не зупиняються і йдуть до Верховного суду».

Нагадаємо, судова тяганина триває вже не перший рік, останнього разу суд не зміг розглянути справу “про захист честі, гідності та ділової репутації” за позовом ПрАТ “Квіти України” проти активіста Тараса Грицюка та компанії “1+1 інтернет” через відключення світла. Така ситуація сталась і під час першого розгляду 1 грудня 2022 року. Тож наступне засідання перенесене на 10 квітня 2023 року.

Додамо, будівля «Квіти України» розташована в центрі Києва на вулиці Січових стрільців. Вона зведена у 80-х роках XX століття як навчально-методичний павільйон у стилі післявоєнного модернізму за проєктом архітектора Миколи Левчука. У 1985 році отримала відзнаку Національної спілки архітекторів України як один із кращих архітектурних творів року. Улітку 2021 року власник зрізав плющ, яким був обвитий фасад будівлі, а також почав демонтаж для «реконструкції споруди». Проти цього виступили громадські активісти.

Нагадаємо, у липні 2021 почали зносити модерністичний фасад навчально-методичного павільйону «Квіти України». Згодом Шевченківський районний суд Києва заборонив власнику будівлі демонтаж на час судового процесу щодо порушення немайнових авторських прав архітектора.

На початку серпня Департамент охорони культурної спадщини КМДА своїм наказом вніс будівлю “Квіти України” до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва.

Ігор Ющенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *