Столична прокуратура у судовому порядку повернула громаді пам’ятку архітектури на Печерську

Північний апеляційний господарський суд у повному обсязі задовольнив позовну заяву Київської міської прокуратури та витребував з незаконного володіння земельну ділянку історико-культурного призначення на Печерську вартістю понад 34 млн гривень. Про це повідомили у столичній прокуратурі.

Як інформує прокуратура, встановлено, що земельна ділянка на вул. Миколи Гайцана включає прибудинкову територію будинку, розташованого на вул. Михайла Омеляновича-Павленка, а також сам будинок, який є пам’яткою історії та культури XX сторіччя та пам’яткою архітектури. Також земельна ділянка розташована в центральній планувальній зоні, історичному ареалі міста, зоні регулювання забудови першої категорії на землях історико-культурного призначення.

При цьому, як повідомляє прокуратура, земельна ділянка незаконно вибула з комунальної власності та неодноразово перепродавалася. Нові власники незаконно змінили її цільове призначення та планували звести офісно-житлову прибудову до будинку-пам’ятки.

Тож врахувавши те, що земельна ділянка історико-культурного призначення вибула з комунальної власності всупереч волі територіальної громади, з метою недопущення її забудови та збереження пам’ятки архітектури, Київська міська прокуратура звернулася до суду з позовною заявою в інтересах держави, яку суд задовольнив.

Ігор Ющенко

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *