Примусова евакуація дітей зі зони активних бойових дій – уряд ухвалив рішення

Кабінет Міністрів схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій.

Про це інформує Кабмін, пише Dailylviv.com.

Таке рішення було ініційоване та розроблене Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення. Питання захисту життя дітей та їх негайної евакуації з особливо небезпечних територій взяла під особистий контроль віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук. 

Підставою для проведення обов’язкової евакуації відтепер є рішення обласних військових адміністрацій, погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.

Обов’язкова евакуація у примусовий спосіб дітей здійснюватиметься за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.

Діти, що опинилися у зоні проведення бойових дій, не можуть самі про себе подбати. Тому вся відповідальність за них – на дорослих. Відмова батьків чи опікунів евакуювати дитину не допускається. Адже йдеться про її життя.

«Обов’язок держави – оберігати життя і здоров’я дитини. Прийняте сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі не спроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава», – прокоментувала рішення Ірина Верещук.

Наразі під відповідні критерії застосування примусової евакуації дітей із зон бойових дій підпадає тільки Бахмут. На Рівненщині готують план евакуації цивільних на випадок вторгнення з Білорусі   Мешканців Миколаївської області почали евакуйовувати до Одеси   Росіяни масово вивозять підлітків з Луганської області в Чечню   Статус дітей, які постраждали внаслідок війни, нічим не наповнений, – координаторка БФ (відео)   Війна забрала у неї всіх рідних: майже рік 10-річна Вероніка з Вугледару живе у Львові (відео)

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *