На Львівщині знесуть ще три радянських монументи

Об’єкти знесуть у місті Турка, смт. Меденичі та селі Стрілки.

На Львівщині демонтують ще три монументи-символи радянської окупації. Йдеться про об’єкти-пам’ятки радянським солдатам у місті Турка, смт. Меденичі та селі Стрілки.

Джерело: Департамент архітектури та розвитку містобудування

За словами директорки департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олени Василько, від початку 2023 року три громади області звернулися в департамент з метою позбутися символів радянської окупації на своїй території. Місто Турка та село Стрілки планують перенести братські могили радянських воїнів з центральної частини своїх населених пунктів на місцеві кладовища. А жителі смт. Меденичі  демонтувати скульптуру радянського солдата. 

Читайте також: Біля Львова знесли пам'ятник радянському солдату. Відео

«Ми підтримуємо такі рішення, а тому якнайшвидше винесли ці питання на розгляд консультативної ради і її члени одноголосно підтримали всі три ініціативи. Тепер відповідні документи будуть подані до центрального органу охорони культурної спадщини», коментує Олена Василько.

Питання декомунізації розглянули у вівторок, 7 березня, під час засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА.

Нагадаємо, що на Львівщині є понад 180 об'єктів, що підлягають декомунізації. Частина з них стане експонатами майбутнього музею тоталітарних режимів.

Додамо, що 5 березня, українські військові демонтували радянський пам’ятник, розміщений у с. Бориня на Самбірщині. Через це голова Боринської ТГ Михайло Шкітак написав заяву в поліцію на захисників. ___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *