Петр Павел офіційно став президентом Чехії. У своїй промові згадав Україну

На думку президента, для перемоги України важливий єдиний центральноєвропейський голос.

Генерал НАТО у відставці Петр Павел склав присягу та офіційно став президентом Чехії у четвер, 9 березня. Про це повідомляє Aktualne.cz.

Інавгурація відбулася в Празькому граді. Під час промови він, зокрема, застеріг від популізму та висловив надію, що хоч «Чехія і невелика, але її почують у світі» – і в НАТО, і в ООН. Також він наголосив, що його країна може бути «згуртованим гравцем» у зовнішній політиці.

«Я обіцяю вірність Чехії. Я обіцяю дотримуватися її конституції та законів. Своєю честю обіцяю, що буду обіймати свою посаду в інтересах усіх людей і згідно з моїми знаннями та совістю», – промовив Павел.

Петр Павл закликав до подальшої підтримки України, додавши, що «єдиний центральноєвропейський голос буде важливим, щоб допомогти перемогти».

Зазначимо, Петр Павел змінив на посаді глави держави Мілоша Земана, який перемагав у 2013 та 2018 роках. Днями президент Чехії заявив, що вважає за доцільне обмежити одним п'ятирічний термін перебування глави держави на своїй посаді.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *