Суд забрав у Шуфрича ділянку на березі Дніпра у Козині під Києвом

У елітному містечку Козин під Києвом у місцевості Конча-Заспа мешкає чимало українських політиків і топчиновників та бізнесменів Суд повернув у державну власність частину берега річки Дніпро в межах селища Козин Київської області. Про це повідомила Київська обласна прокуратура.  

«Прокурори Київської обласної прокуратури відстояли в апеляції повернення у державну власність земельної ділянки площею 8 га вартістю понад 315 млн грн», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що ця ділянка належить до земель водного фонду та має перебувати винятково в державній чи комунальній власності. Натомість на підставі розпорядження районної державної адміністрації вона була протиправно відведена у приватну власність для ведення селянського господарства.

За даними прокуратури, згодом землю було внесено до статутного капіталу юридичної особи, пов’язаної з народним депутатом України.

«Відтак, враховуючи порушення законодавства, прокуратура стала на захист інтересів держави та звернулася до суду з відповідним позовом. На сьогоднішній день Київський апеляційний суд залишив у силі рішення суду першої інстанції, яким вказаний позов, заявлений в інтересах Київської обласної державної адміністрації, задоволено», – зазначили у правоохоронному відомстві. 

Як свідчить ухвала суду, опублікована у реєстрі судових рішень, йдеться про земельну ділянку за кадастровим номером 3223155400:03:031:0319, яка перебувала у володінні ТОВ «Амалфі Девелопмент груп». Буквально до березня 2023 року власниками фірми був батько народного депутата від ОПЗЖ Нестора Шуфрича і колишній заступник прокурора Подільського району Києва Олександр Кобилянський. Днями власником фірми ТОВ «Амалфі Девелопмент став громадянин Угорщини Дьордь Штофа. Співвласником і директором компанії вказано Віталія Бабія з передмістя Могилева-Подільського на Вінниччині.

Станіслав Нестеренко

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *