У Києві відкрили першу у світі музичну кафедру ЮНЕСКО

Її основним завданням стане заявити усьому світові, що українська культура незламна і готова до боротьби.

9 березня у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського відкрили першу у світі музичну кафедру ЮНЕСКО "Музика, освіта, наука – заради миру". На Майдані Незалежності у Києві відбулася мистецька акція з нагоди відкриття музичної кафедри.

На Майдані Незалежності прозвучали гімн України та гімн Європи (фрагмент «Оди до радості» Людвіга ван Бетховена).

Під звуки канонади між повітряними тривогами музиканти симфонічного оркестру «Київ-Класик» під орудою Германа Макаренка зіграли концерт на Майдані Незалежності на підтримку заклику народу та Президента України до світових лідерів щодо закриття неба. Планується, що виступ музикантів на Майдані Незалежності 9 березня стане традицією.

«Дата відкриття кафедри є знаменною з двох причин: по-перше, сьогодні день народження символу української незламності Тараса Шевченка, а, по-друге, саме цього дня рік тому відбулася мистецька акція «Вільне небо/Free Sky». Тоді на майдані Незалежності Герман Макаренко з оркестром “Київ-Класик” заявив усьому світові, що українська культура незламна і готова до боротьби», – сказав проректор з навчальної роботи Національної музичної академії Віктор Бондарчук.

За його словами, Національна музична академія України нещодавно підписала договір з ЮНЕСКО про заснування кафедри, а сьогоднішня подія є стартовою точкою відліку її роботи.

Бондарчук зазначив, що кафедри ЮНЕСКО різного гуманітарного спрямування є у багатьох вишах, але музична, яка відкрилась у Національній музичній академії, – перша і поки що єдина у світі, яка буде популяризувати українську культуру в Європі та світі й презентувати Україну і нашу музичну академію та її досягнення.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *