Обережно, отруєння: що робити, щоб вберегти себе і рідних

Дієві поради і застороги.

Повномасштабна війна вплинула абсолютно на усі галузі життя. І ті питання, на які раніше можна було заплющувати очі, нині стоять дуже гостро. Приміром, через вимикання світла, непередбачувані графіки і неможливість прогнозувати наявність електроенергії, постраждала харчова промисловість.

На жаль, постійно чуємо гучні справи про отруєння, зокрема, у ресторанах столиці. Утім ситуація достатньо серйозна всюди. І якщо у ситуації з ресторанами – ніколи не вгадаєш, то за власні покупки варто взяти відповідальність.

У Департаменті охорони здоров’я постійно наголошують, що харчові токсикоінфекції – це гострі хвороби, які виникають внаслідок уживання в їжу продуктів, що містять умовно-патогенні мікроби або їхні токсини. Кишкові інфекції передаються через заражену їжу та воду, через брудні руки. Найчастіше збудники кишкових інфекцій містяться у сирій їжі тваринного походження – м’ясі, яйцях, морепродуктах тощо.

Нині один з найзатребуваніших продуктів – це курятина. Оскільки вона економічно вигідна, ситна і з неї можна приготувати безліч страв: і супи, і другі страви, хтось навіть примудряється робити десерти. Якщо купувати курку у перевіреного виробника, який має всі сертифікати, дотримує санітарно-гігієнічних норм і має інформаційну лінію, яка відповідає на звернення громадян – можна не хвилюватися. Але під час вибору курятини українці часто нехтують правилами, обираючи «дешево, але сердито» – а це може серйозно вплинути на здоров’я і навіть життя.

Обираючи курятину, обов’язково перевіряйте:

чистоту приміщення, де купуєте м’ясо

умови зберігання курятининавалене купою м’ясо в ящиках, м’ясо, яке стоїть відкритим на підлозі – небезпечне для здоров’я!

охайність продавцівнаявність гарячої лінії, яка може допомогти у разі чого.

Не зважаючи на те, що деякі точки продажу м’яса виглядають жахливо, не дотримуються жодних стандартів, продають «з-під стола» і наражають людей на небезпеку, туди досі стоять черги через низьку вартість продукту.

Але варто замислитись про те, чому ціна нижча, ніж у відповідальних виробників: часто це робиться за рахунок вашої безпеки. Без дотримання санітарних норм, без холодильника, в необладнаних приміщеннях і не закритих ящиках – популярний продукт стає загрозою життю. 

Потрібно бути відповідальними і розповідати про ризики старшому поколінню, для яких, на жаль, нині низька вартість важливіша, ніж безпека.

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *