Експроректор київського медзакладу, який працював на фсб, отримав 15 років за державну зраду

Агент фсб проводив розвідувально-підривну діяльність проти України, за це йому пообіцяла посаду «заступника міністра» в Криму. Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини ще одного російського агента, який проводив розвідувально-підривну діяльність проти України в умовах війни, повідомляють у пресслужбі.

Зловмисником є колишній проректор одного з вищих медичних навчальних закладів Києва. Після звільнення у 2020 році він переїхав до тимчасово окупованого Криму, де його завербувала фсб. За місяць до початку повномасштабного вторгнення він повернувся до Києва для виконання ворожих завдань.  
Встановлено, що зрадник збирав для агресора інформацію про військовослужбовців ЗСУ, які перебували на стаціонарному лікуванні у військових госпіталях та лікарнях Київщини. Крім цього, агент встановлював контакти з українськими та іноземними науковцями для їх подальшого вербування до агентурного апарату фсб. Для пошуку «потрібних зв’язків» залучав своїх колишніх колег по роботі та випускників вишу, до яких звертався під приводом підготовки дисертації.     У разі успішного виконання завдань, російська спецслужба «гарантувала» своєму агенту призначення «заступником міністра охорони здоров’я» окупаційної адміністрації півострова.

Втім, СБУ завадила цим «планам» – задокументувала злочинні дії та затримала зловмисника у травні минулого року на спробі передачі агентурної інформації ворогу.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав злочинця винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) і призначив йому 15 років ув’язнення.   Як ми писали раніше, СБУ затримала двох посадовців ДП «Антонов», їх підозрюють у перешкоджанні підготовки аеродрому в Гостомелі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *