Цьогоріч у Києві планують реалізувати кілька спільних проєктів із міжнародними організаціями

Міська влада продовжує активно співпрацювати з міжнародними організаціями, такими як Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк та інші, з метою залучення інвестицій та розвитку міста.

Київ продовжує підготовку та реалізацію спільних інфраструктурних проєктів із міжнародними фінансовими організаціями. Наразі актуалізуються розпочаті проєкти з урахуванням нагальних потреб міста в умовах воєнного стану та його післявоєнного розвитку. Про це повідомила директор Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник, передає пресслужба КМДА.

Наразі відомо, що Київ продовжує роботу з партнерами розвитку столиці – Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). Зокрема йдеться про співпрацю в рамках проєктів щодо оновлення громадського транспорту, особливо електричного, реконструкції об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури, модернізації системи централізованого теплопостачання міста. Приблизна сумарна вартість проєктів складає 1,5 млрд євро.

«Є також інфраструктурні проєкти, які Київ розпочав раніше. Їх реалізація наразі поставлена на паузу через поточну ситуацію, хоча міська влада виконала цілий комплекс підготовчих робіт. Як, наприклад, у ситуації з будівництвом трамвайної гілки від вулиці Старовокзальної до станції метрополітену «Палац спорту». Київ шукатиме нові можливості реалізації проєкту, коли ситуація в країні стабілізується», – зауважила Наталія Мельник.

За словами директорки Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник, попри воєнний стан Київ продовжує розвиватись. Так, у рамках співпраці з ЄІБ Київ придбав 12 трамваїв.

Невдовзі рухомий склад громадського транспорту в столиці поповниться новими автобусами та вагонами метро, а на фунікулері встановлять нові кабіни. Крім того, наразі продовжуються підготовчі роботи в рамках реалізації проєктів з ЄБРР щодо придбання трамваїв та комплексної реконструкції трамвайної лінії та зупинки «Контрактова площа».

Нагадаємо, під час Інвестиційного форуму міста Києва, який відбувся минулого року в Брюсселі, було підписано меморандум про співпрацю з Європейським інвестиційним банком. У рамках угоди Київ та ЄІБ співпрацюватимуть у проєктах розвитку транспортної інфраструктури, зокрема щодо модернізації рухомого складу київського метро задля зменшення залежності Києва від вагонів та запасних частин російського виробництва. Поточна оціночна вартість проєкту становить 450 млн євро.

Додамо, у розвитку та співпраці щодо Київського метрополітену зацікавлений чеський бізнес висловив. Також цього місяця столичний метрополітен поповниться до столиці вирушать перші поїзди з Варшави.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *