Утеча малого і середнього бізнесу від війни: скільки переїхало

Після часткового звільнення окупованих територій охочих вивозити підприємства стало набагато менше серед малого та середнього бізнесу (МСБ).

Про це повідомив «Фінансовий клуб» за підсумками круглого столу на тему «Розвиток мікро- і МСБ як важливий елемент відновлення української економіки», який відбувся 14 березня, пише Dailylviv.com.

“Десь 5% клієнтів мали потребу в релокації. Основна проблематика стосувалася клієнтів, які потрапили в окупацію. Усі інші клієнти, які перебувають на підконтрольній Україні території, так чи інакше продовжують працювати”, – зазначив начальник управління розвитку кредитного бізнесу ПУМБ Віктор Харковець.

Такий самий показник і у банку «Глобус». «У нас близько 5% бізнесів були релоковані. Ми готові були йти на реструктуризацію кредитів, але більшості клієнтів, які релокувалися, навіть відстрочка, реструктуризація не потрібні були. Їм достатньо було на три місяці відстрочити погашення тіла кредиту», – каже перша заступниця голови правління банку «Глобус» Олена Дмітрієва.

Найбільша кількість запитів була навесні. «У нас були саме весною дуже високі запити і очікування на релокацію. А після того, як частина території була звільнена, ми побачили інший процес, що бізнес повертається назад. І запит на релокацію суттєво зменшився», – розповів Віктор Харковець.

«У нас десь до 10% клієнтів перемістилося. Частина з них дійсно потребували підтримки саме для переміщення, для релокації бізнесу. Але наші очікування запитів фінансування релокації були більшими, ніж ми фактично отримали заявок. Клієнти або справлялися власним коштом, власними зусиллями, або за допомогою державної підтримки по програмі релокації», – каже директорка департаменту малого та середнього бізнесу Укргазбанку Тетяна Корнієнко.

Як працюють українські ІТ-компанії під час війни: релокація та нові проєкти

Майже 700 підприємств змінили локацію через війну: куди найчастіше переїжджають

Харківська фабрика Т Престиж почала випуск продукції у Дрогобичі

Стало відомо, які підприємства на Львівщині найбільше постраждали від війни

До Львова переїхало підприємство з виробництва шоломів (відео)

Почалися ракетні обстріли за 1,5 -2 км від нашого цеху: на Львівщину переїхав виробник натуральної кави

На Львівщину переїжджає один з найбільших в Україні виробник матраців

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *