Вроцлав підписав угоду про партнерство з Києвом

Вроцлав та Київ підписали угоду, що передбачає співпрацю у сфері економіки, розвитку, громадського транспорту, охорони довкілля та освіти.

Про це повідомило Польське радіо, пише Dailylviv.com.

Угоду між столицею Нижньосілезького воєводства та столицею України було підписано у Вроцлаві. На першому етапі співпраця передбачає матеріальну допомогу. Після війни міста хочуть працювати разом у сферах економіки, розвитку, громадського транспорту, охорони довкілля, освіти, співпраці між університетами, туризму та культури.

Мер Вроцлава Яцек Сутрик наголосив, що після агресії Росії проти України Вроцлав став другою домівкою для громадян України. «До війни у ​​Вроцлаві проживало 100 тисяч українців; сьогодні ця громада налічує 200 тисяч людей. Багато приїжджає з Києва та Київської області», — сказав Сутрик.

Він додав, що вроцлавсько-українські відносини є дуже цінними для столиці Нижньої Сілезії. «Ми можемо будувати наше місто без додаткових напружень і сварок, у новій ситуації, з новими громадянами; будувати одну сильну громаду», — наголосив Сутрик.

Мер Києва Віталій Кличко, який вийшов на зв’язок із Вроцлавом онлайн, подякував владі та мешканцям столиці Нижньої Сілезії за їхню дотеперішню підтримку. «Завдяки генераторам, які ми отримали від вас, ми пережили зиму. Ми ніколи не забудемо цю допомогу», — сказав він.

Віталій Кличко розповів також про поточну ситуацію в Києві. «Київ — серце України; воно має символічне значення. Київ є, був і залишається ціллю Росії. Наразі внаслідок обстрілів у місті зруйновано 800 будівель, 417 із яких — житлові будинки. Внаслідок обстрілу міста загинуло 1600 людей, у тому числі п’ятеро дітей», — зазначив мер.

Він додав, що російські атаки спрямовані на критичну інфраструктуру міста. «Росіяни хотіли залишити нас без світла і тепла. Не зважаючи на всі ці спроби знищити наше місто воно стало завдяки підтримці наших друзів символом незламності для інших міст», — додав Кличко.

За його словами, Україна сьогодні бореться не лише за свою країну, а й за безпеку кожного громадянина ЄС. «Мета Росії — відбудувати радянську імперію. У промовах росіян ми часто чуємо про країни Балтії та Польщу; Німеччина теж була частиною радянської імперії», — зазначив Кличко. Він додав, що Україна рухається до європейської спільноти і хоче бути її частиною. «Це наша стратегічна мета», — заявив він.

Київ — друге після Львова місто в Україні, з яким Вроцлав підписав угоду про партнерство.

Польща вже не імпортує нафту і газ з Росії

Як Польща готується до відбудови України

Польща і Україна готують новий договір про добросусідство

Польща переходить на другий етап допомоги українським біженцям: що змінилося

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *