За кошти польського кредиту на Львівщині ремонтують дві дороги. Що мають зробити

Обидві дороги ремонтують за кошти, виділені за умовами польського кредиту.

Цього року на Львівщині продовжують ремонт двох доріг за кошти, передбачені у межах польського кредиту. Йдеться про дорогу Червоноград – Рава-Руська та Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий, де вже тривають роботи. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив речник Служби автомобільних доріг у Львівської області Іван Бондар.

«На сьогодні у межах польського кредиту залишається виконати роботу на двох об’єктах. Що стосується першої, то в цьому році плануємо виконати максимум робіт, щоби підійти до завершення під кінець року. Зараз працюємо на ділянці від Белзу до Рави-Руської, а також на 5 мостах ведуть ремонт», – каже він.

Загалом мають капітально відремонтувати всі 13 мостів до кінця року. 

«Упродовж минулого періоду ми відремонтували ділянку від Червонограда до Белза у нижньому шарі та 8 км у верхньому. Зараз ремонтуємо від Белза до Рави-Руської», – додає Іван Бондар. 

Загальна вартість робіт, відповідно до договору, становить понад 42 млн євро.

Щодо дороги Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий, то залишилося облаштувати верхній шар орієнтовно на 20 кілометрах, нижній уже прокладений на 100%. Вартість робіт, передбачена для цього об'єкта, становить 33,5 млн євро.

Нагадаємо, ще в червні минулого року у ЛОВА та Служба автомобільних доріг у Львівській області повідомляли, що через воєнний стан на Львівщині не проводять жодних робіт, як-от капітальних ремонтів, реконструкцій чи поточних середніх. Наразі працювали лише на тих ділянках, де передбачені кошти у межах польського кредиту. Так, ремонт прикордонної дороги «Самбір  Нижанковичі» мали завершити до кінця минулого року.

Загалом у 2020 році на Львівщині розпочали ремонт п’яти доріг, що ведуть до кордону з Польщею. Йдеться про дороги КПП «Смільниця» – Старий Самбір»(3 км), «Грушів – Немирів»(9 км), «Червоноград – Рава-Руська» (53,14 км), «Яворів – Грушів» (20 км) та «Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий» (46,4 км). Ремонт виконують за кредит у 60 млн євро від уряду Польщі. 60% товарів і послуг від цієї суми мають надати підприємці з польської сторони. Віддавати кредит буде український уряд.

Так, уже вдалося повністю відремонтувати дорогу «Мостиська – Краковець», а також завершили ремонт на дорозі «Яворів – Грушів. 

Ольга Коваль

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *