В Міноборони запевняють, що без підготовки мобілізованих на передову не відправляють

Через масштабну війну підготовка рядового й сержантського складу відбувається за скороченими термінами, але без зниження якості навчання.

Мобілізованих одразу без підготовки не відправляють на передову, зкорема в Бахмут, а питання розсилок повісток через «Дію» не обговорюється, про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

За її словами, інформація, що мобілізованих одразу без підготовки відправляють в Бахмут – це російський наратив. Насправді, мобілізованих, які не проходили військової служби, направляють до навчальних центрів. Через масштабну війну підготовка рядового й сержантського складу відбувається за скороченими термінами, але без зниження якості навчання.

«Якщо вас без навичок володіння зброєю та підготовки направили на передній край, ви маєте повідомити про це на телефони гарячої лінії. Для того, щоб оперативно розібратись і вжити заходів, потрібно назвати ім’я та прізвище мобілізованої особи й номер військової частини, в яку направили, та який ТЦК СП відправив. Номери гарячої лінії Міністерства оборони: 0-800-500-410, 0-800-500-442 та 044-454-44-99», – радить вона.

Крім того, наголошує Ганна Маляр, треба знати, що мобілізованих направляють на різні напрямки, а не лише на Схід.

Є чимало тилових військових частин у різних регіонах України, завдання яких наближати нашу Перемогу. Спектр широкий – від навчальних закладів і підрозділів, до баз, складів та арсеналів, сюди ж можна додати ремонтні частини, частини зв’язку і кібероборони. Згадати варто аеродроми, шпиталі, автобази. Необхідна цілодобова їх охорона і оборона. І на такі посади також відбувається мобілізація.

Також шириться  інформація, що нібито через «Дію» будуть видавати повістки. Наразі цього не має, і таке питання це не опрацьовується.

Окрім того, на порядок денний проросійських телеграм-каналів повернулись меседжі про мобілізацію жінок: «У нас не мобілізовують жінок без їхньої згоди, навіть медиків. І не направляють без їхньої згоди на передній край.

Якщо військовозобов’язана жінка отримує повістку – це для уточнення даних. Бо вони, згідно з законом, повинні це робити щоп’ять років».

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *